Výhody sexu pro zdraví

Pro zdravé, souhlasné dospělé, sex může být skvělý, nebo dokonce mysl-foukání. Ale dostat se zaneprázdněným partnerem může mít i některé legitární výhody mimo naše brainwaves. Přečtěte si další důvody, proč si to přejete (jako bychom je potřebovali)!

Dobré pocity vířící kolem mozku během sexytimes jsou kvůli mozkové chemii, konkrétně dopaminu a opioidních chemikálií. Ale dobrota přesahuje naše mozky sir porno. Studie zjistily, že pravidelný sex může dělat více, než aby se cítili teplé a rozmačkané.

Pomáhá předcházet nachlazení a chřipce

Výzkumníci zjistili, že vysokoškolští studenti, kteří se zabývali sexuální aktivitou několikrát týdně, měli vyšší hladiny imunoglobulinu A – protilátky, která pomáhá v boji s infekcemi a běžnou zimou ve slinách. Zajímavé bylo, že úrovně IgA byly nejvyšší u párů, kteří konzumovali několikrát týdně sexu, ale nižší u osob, které neměly žádný sex nebo spoustu sexu.

Snižuje depresi a stres

Není třeba čokolády: Některé studie ukazují, že kontakt se spermatem během pohlavního styku může působit jako antidepresivum u žen. Ale nemějte strach: Děláte činu a máte pozitivní asociace duševního zdraví pro každého! Obecně platí, že pohlavní styk může způsobit, že krevní tlak je méně reaktivní na stres a sníží celkové hladiny stresu.

Zvyšuje inteligenci

Studie na dospělých krysách zjistila, že sexuálně aktivní hlodavci zaznamenali nárůst neuronů v hipokampu – část mozku, která uchovává vzpomínky – ve srovnání s jejich panenskými krysami. A nejen to, ale výzkumníci na univerzitě v Amsterdamu zjistili, že sexuální setkání mohou zlepšit analytické myšlení lidí.

Zlepšuje celkovou tělesnou zdatnost

Pokud hledáte větší motivaci k utkání do tělocvičny, zvážíme to: Vypracování pravidelně vede ke zlepšení sexuálního života a pravidelné sexování může zlepšit fyzickou kondici. Každý, kdo někdy sledoval filmy s hodnocením R, ví, že sexytime může být docela kardio cvičení – ve skutečnosti může půlhodina sexu vypálit více než 144 kalorií. Studie také ukázaly, že cvičení často může zvýšit sexuální výkonnost.

Zmírňuje bolest

Získejte frisky uvolňuje bolest hormonů, které mohou snížit bolest. Oxytocin, “mazlení hormon”, který dělá lidi chtějí přitahovat po sexu, snižuje stres a podporuje pocity klidu a pohody. Sex také uvolňuje serotonin, endorfiny a fenyl-etylamin, hormony, které vytvářejí pocity euforie, potěšení a nadšení – a přimět lidi k tomu, Další studie ukázaly, že pohlavní styk může zastavit migrény ve svých stopách a snížit nepříjemné vedlejší účinky revmatoidní artritidy.

Zlepšuje spánek

Je to klišé, které falešně vystupují hned po sexu, ale pohlavní styk může pomáhat muži i ženám. Pocit uvolnění a pohodlí jsou velkým faktorem při zasažení velkého O, takže má smysl, že je tu tendence chtít hned vzít. Během sexu a po sexu uvolňuje mozky silné hormony (včetně norepinefrinu, serotoninu, oxytocinu a vazopresinu), které mohou vyvolat touhu pohnat se nebo jen vyjít. Muži jsou obzvlášť obeznámeni, protože prefrontální kůra – část mozku, která je zodpovědná za interpretaci a reagování na nové informace – zpomaluje okamžitě po orgasmu u mužů.